Karlovy Vary - Slavia 2:3

1. listopadu 2012 v 20:41 | by Audis |  Články

Trápení Karlovarských pokračuje. Slavia veze z lázeňského města tři body

Hokejisté pražské Slavie zvítězili v předehrávce 18. kola Tipsport extraligy v Karlových Varech 3:2. "Sešívaní" si rozhodující náskok vypracovali již v první třetině, kdy dvakrát skórovali. Energie v závěru dotahovala, sérii nezdarů ale nezlomila a připsala si čtvrtou porážku v řadě.
Radost slávistických hokejistů ze vstřelení gólu v Karlových Varech.
Karlovy Vary vyrukovaly proti Slavii s novou posilou Tomášem Káňou a v úvodu duelu gólmana Kopřivu zaměstnávaly. Ke gólu byl nejblíže Kumstát, nedokázal ale dopravit puk do brány a to Západočechy záhy mrzelo. V 11. minutě totiž vyjel z rohu Kadlec a přesnou střelou překonal Mensatora. V sestavě "sešívaných" se objevil útočník Dávid Skokan, který je v pražském týmu na zkoušce a na ledě byl hodně vidět. Ve 13. minutě se zjevil sám před Mensatorem, ten ovšem jeho pokus zblízka bravurně zneškodnil. O chvíli později už ale domácí od druhého gólu neochránil.
Slovenský forvard byl totiž při střele faulovaný Skladaným a pro hosty se otevřela možnost dvouminutové přesilovky. Ta trvala jen dvacet sekund. Kempný napřáhl od modré a Slavia vedla o dvě branky. Energie se snažila o kontaktní zásah, Pecha ovšem vychytal Kopřiva a Kumstát v závěru mířil bekhendem nad břevno.
Domácí fanoušci očekávali v prostřední dvacetiminutovce nápor svých miláčků, jenže ten nepřišel. Naopak "červenobílí" byli aktivní, hodně bruslili a Mensator měl mezi tyčemi hodně práce. Beňovič proti němu ještě neuspěl, ve 28. minutě ale obral Skokan za bránou o puk obránce Kohna, bleskurychle ho naservíroval Poletínovi a ten vymetl šibenici karlovarské klece. Svěřenci trenéra Růžičky mířili za tříbodovým ziskem, jenže Energie nesložila zbraně a v polovině duelu ji vrátil v přesilovce zpět do hry Zaťovič. Západočechy vstřelený gól velmi povzbudil a brzy nato mohl Gulaši přiblížit svůj celek soupeři na dostřel. Karlovarský zadák ale otřel svoji ránu pouze o břevno. Udeřit tak mohlo na druhé straně, klid slávistům mohl dát Alinč, jenž uháněl sám na bránu, ani nadvakrát ale Mensatora nepřekonal.
V závěrečné části se Karlovarští mohutně snažili o vyrovnání, vytvořili si několik velkých šancí, Kopřivu ale dlouho nedokázali pokořit. Podařilo se jim to až v samotném závěru, kdy po Gřegořkově střele rozvlnil síť z dorážky Kumstát. Víc už ale domácí nestihli. Slavia si tak odvezla z KV Areny vítězství.